Pracownicy naukowi i inżynieryjno-techniczni

Ogólne

Pracownik Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN od 2017 r.

 

dyżury: wtorek, godz. 9.00-15.00

jednostka: Zakład Współczesnych Kultur Azji i Afryki | Centrum Badań nad Społeczeństwami Wieloetnicznymi

pok. 311

tel. (22) 657 27 47

e-mail:

 

Specjalizacja i zainteresowania badawcze:

Absolwentka kulturoznawstwa międzynarodowego oraz studiów bliskowschodnich na Uniwersytecie Jagiellońskim, od 2017 r. także doktor nauk społecznych w zakresie nauk o polityce. Stypendystka anglojęzycznego programu dla doktorantów „Society-Environment-Technology". W ramach stypendium studiowała także w School of Oriental and African Studies, University College of London.

Badaczka i pasjonatka problematyki libańskiej, zajmowała się m. in. historią wielokulturowości Gór Libanu, kwestią funkcjonowania libańskiego systemu konfesjonalnego, formowania się tożsamości ponadwyznaniowej w warunkach konfesjonalizmu, a ostatnio także rozwojem nowych form działania zbiorowego pod wpływem wydarzeń Arabskiej Wiosny.

 

Działalność naukowa:

Pracę doktorską pt. „Nowe ruchy społeczne a system polityczny w Libanie po 1990 roku" obroniła w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W Centrum Badań nad Społeczeństwami Wieloetnicznymi zajmuje się szerszym zagadnieniem systemów politycznych występujących w państwach wieloetnicznych oraz typów rozwiązań instytucjonalnych (formalnych jak i nieformalnych), które w takich systemach mogą przeciwdziałać konfliktom między wspólnotami. Interesuje się także wpływem tych rozwiązań na procesy demokratyzacji w tych państwach.

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!