Aktualności

zaproszenie Chmielowska

Prezenacja książki odbędzie się w pokoju 315, który znajduje się na 3. piętrze.

Prosimy o zapoznanie się z planem 3. piętra, na którym znajduje się wcześniej wspomniane pomieszczenie.

Na stronie internetowej czasopisma naukowego Acta Asiatica Varsoviensia (http://aav.iksiopan.pl/index.php/pl/) pojawiło się Call for papers. Zapraszamy do zapoznania się z wytycznymi i przesyłania swoich artykułów!

Dnia 7.11.2018 r Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN ogłosił przetarg na modernizację biblioteki IKŚiO PAN. Ponieważ cena najkorzystniejszej oferty, jednocześnie będącej ofertą z najniższą ceną, była wyższa niż kwota przewidziana na sfinansowanie zamówienia, Instytut był zmuszony do unieważnienia go.

W dniu 18.12.2018 r. w Instytucie Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN odbyły się konkursy na stanowiska naukowe w Zakładzie Starożytnych Kultur Egiptu i Bliskiego Wschodu oraz Zakładzie Cywilizacji Islamu. W rezulacie zatrudniono następujące osoby:

* mgr Karolinę Nabożną - na stanowisko asystenta w Zakładzie Cywilizacji Islamu IKŚiO PAN

* mgr Tomasza Barańskiego - na stanowisko asystenta w Zakładzie Cywilizacji Islamu IKŚiO PAN

* dr Monikę Dolińską - na stanowisko adiunkta w Zakładzie Starożytnych Kultur Egiptu i Bliskiego Wschodu IKŚiO PAN

* dr Krzysztofa Radtke - na stanowisko adiunkta w Zakładzie Starożytnych Kultur Egiptu i Bliskiego Wschodu IKŚiO PAN

* mgr Katarzynę Molgę - na stanowisko asystenta w Zakładzie Starożytnych Kultur Egiptu i Bliskiego Wschodu IKŚiO PAN

* mgr Joannę Rądkowską - na stanowisko asystenta w Zakładzie Starożytnych Kultur Egiptu i Bliskiego Wschodu IKŚiO PAN

* mgr Adriannę Madej - na stanowisko asystenta w Zakładzie Starożytnych Kultur Egiptu i Bliskiego Wschodu IKŚiO PAN

Z ogromną przyjemnością informujemy, że ukazał się kolejny tom naszego czasopisma - Hemispheres. Studies on Cultues and Societies Vol. 32, 2017.

Zapraszamy do pobrania go z naszej strony, a już niedługo ukaże się on także na http://hemispheres.iksiopan.pl/index.php/pl/numer-biezacy

Dnia 23.11.2018 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbyła się uroczysta gala Kocham zabytki. 100-lecie służb konserwatorskich w Polsce pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Podczas tej gali Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński wręczył prof. dr hab. Karolowi Myśliwcowi, zasłużonemu pracownikowi naszego Instytutu, Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Serdecznie Panu Profesorowi gratulujemy! 

41. Prof. Karol Myśliwiec       52. Gala Kocham zabytki. 100 lecie polskich służb konserwatorskich

     

16 listopada br. zmarl w Mediolanie profesor dr hab. Grzegorz Kaczyński, pracownik Zakładu Krajów Pozeuropejskich PAN od poczatku jego istnienia. Był wybitnym afrykanistą-socjologiem ze szkoły Floriana Znanieckiego i Józefa Chałasińskiego. Studiował socjologię w London School of Economics i École Pratique des Hautes Études (Sorbona). W ostatnich latach pracował na Uniwersytecie w Katanii. Wykładał także na Uniwersytecie Szczecińskim. Był autorem pionierskich prac o synkretyzmie kulturowym i afrochrystianizmie. Był przez wiele lat byl członkiem Rady Redakcyjnej kwartalnika "Hemispheres. Studies on Cultures and Societies" wydawanego przez ZKP, a później IKŚiO PAN.

Unieważnienie przetargu. Ponieważ cena najkorzystniejszej oferty, jednocześnie będącej ofertą z najniższą ceną jest wyższa niż kwota przewidziana na sfinansowanie zamówienia, zmuszeni jesteśmy do unieważnienia przetargu.

logo iii wiek iksio15.11

 

Serdecznie zapraszamy do zapisów na bezpłatne zajęcia w ramach IV edycji projektu Orientalny Uniwersytet Trzeciego Wieku organizowanego przez IKŚiO PAN we współpracy ze Staromiejskim Domem Kultury. Więcej informacji: http://iksiopan.pl/images/zaproszenie_Orientalny_UTW_2018_-_2019_listopad_2018.pdf

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą publikacją Instytutu AMAKIN WA-ASMA. Miejsca i nazwy. Geografia historyczna i toponomastyka świata muzułmańskiego. Odkrycia, interpretacje, podsumowania, perspektywy: http://iksiopan.pl/index.php/pl/dzialalnosc-naukowa/konferencje/amakin-wa-asma/amakin-wa-asma-i-edycja/publikacja-pokonferencyjna

HR

Z przyjemnością informujemy, że Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN został odznaczony prestiżowym Logo HR Excellence in Research nadawanym przez Komisję Europejską.

Dane adresowe:

Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk
ul. Nowy Świat 72
00-330 Warszawa
tel. (22) 657 27 91

Przydatne linki

Our website is protected by DMC Firewall!