Seminaria i wykłady

2 Thutmoses III RückwandOśrodek Badań nad Świątynią Egipską
Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN

serdecznie zaprasza na odbywające się w ramach cyklu szkoleń "Metody dokumentacji, interpretacji i publikacji budowli sakralnych" seminarium:

"The temples of Khnum on Elephantine in the New Kingdom"

dr. hab. Felixa Arnolda

termin: środa, 22 listopada 2017 r., godz. 13.00
miejsce: Pałac Staszica, Warszawa, ul. Nory Świat 72, sala 05, parter

dziedzictwo

Cykl spotkań naukowych organizowanych przez nasz Instytut we współpracy z Komitetem Nauk Orientalistycznych PAN.

 

 

 

 

 

 


Plakat seminarium 2016

Dwie wielkie rocznice obchodzone przez Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN, następcę Zakładu Archeologii Śródziemnomorskiej PAN utworzonego przez prof. Kazimierza Michałowskiego, są godną i usprawiedliwioną okazją dla wszelkich wspomnień. Relacje z przeszłości, również nieformalne i osobiste, chcemy włączyć w program tegorocznych seminariów. Chodzi nam nie tylko o przywołanie kolejnych etapów budowy polskiej szkoły archeologii śródziemnomorskiej związanych z otwieraniem nowych stanowisk archeologicznych, czemu służyły jubileuszowe uroczystości zorganizowane w Kairze przez PCMA, ale również o uczczenie historii przyjaźni i międzyinstytucjonalnej współpracy naszej archeologicznej rodziny.
Poprzez te seminaryjne wspomnienia, chcielibyśmy podziękować kolegom ze wszystkich współpracujących instytucji za wspólne lata kontynuowania dzieła prof. Kazimierza Michałowskiego z nadzieją, że potrafimy nadal wspólnie działać w realiach współczesnego świata.


Our website is protected by DMC Firewall!