2020 r.

zdjecie 1 IMG 0152 by N Souchon

Szanowni Państwo,
Chcielibyśmy poinformować, że badania pigmentów i kolorów w kaplicy Ozyrysa Neb-anch/Pa-weszeb-iad w Karnaku prowadzane przez dr Aleksandrę Hallmann z Zakładu Starożytnych Kultur Egiptu i Bliskiego Wschodu, wraz z konserwatorami Lisą Shekede i Stephenem Rickerby, zostały nominowane przez czasopismo Archeologia Żywa jako jedno z 10 najważniejszych odkryć polskiej archeologii w 2020 roku. Zachęcamy do oddania głosu pod linkiem: https://archeologia.com.pl/10-najwazniejszych-odkryc-polskiej-archeologii-2020/?fbclid=IwAR2BqDqFk7HP4fDyhOG4bqGjM7LHNxa5o0U3NpaKYFBfU1IM0D6uwe9g2uY

Uprzejmie informujemy, że ze względu na całodobowe prace związane z aktualizacją bazy Horizon biblioteka dn. 16.12.2020 r. będzie nieczynna.

Miło nam poinformować, że dr Karol Juchniewicz z Zakładu Cywilizacji Islamu otrzymał od Narodowego Centrum Nauki Grant Miniatura na projekt „Teledetekcja satelitarna zaplecza stanowiska archeologicznego Aynunah (Arabia Saudyjska)”. Serdecznie gratulujemy!

Pracownia Kultur Szlaku Jedwabnego serdecznie zaprasza na drugie spotkanie w ramach cyklu "Wokół Szlaku Jedwabnego: I. Spotkanie kultur". Wykład online prof. dr hab. Moniki Zin pt. ,,Buddyjskie malowidła ścienne z rejonu Kuča na Północnym Jedwabnym Szlaku" odbędzie się 18 grudnia 2020 r. o godz. 17.00.

Osoby zainteresowane prosimy o rejestrację pod adresem .

Pracownia Kultur Szlaku Jedwabnego serdecznie zaprasza na wykład online prof. dr. hab. Marka Mejora pt. „Szlak Jedwabny: na skrzyżowaniu kultur", który odbędzie się 27 listopada 2020 r. o godz. 17.00. Wystąpienie będzie inaugurowało cykl wykładów "Wokół Szlaku Jedwabnego: I. Spotkanie kultur".

Osoby zainteresowane prosimy o rejestrację pod adresem .

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd