Pracownicy naukowi i inżynieryjno-techniczni

 

 

Ogólne

Pracownik Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN od 2019 r.

 

          
      

dyżury: środa godz. 9.00-15.00

jednostka: Zakład Współczesnych Kultur Afryki i Azji / Pracownia Kultur Szlaku Jedwabnego

pok. 313

tel. (22) 657 27 34

e-mail:

 

 

Specjalizacja i zainteresowania badawcze:

Religijność okresu wedyjskiego w Indiach, literatura i archeologia wczesnego buddyzmu (przede wszystkim obszar Gandhary), epigrafika i paleografia Azji Południowej i Centralnej, kognitywne i ewolucyjne teorie religii, ochrona dziedzictwa materialnego i niematerialnego Azji Południowej.

 

Działalność naukowa:

Od 2016 r. doktorant na Wydziale Orientalistycznym UW. W ramach badań związanych z rozprawą doktorską zajmuje się kognitywną analizą rytuału wedyjskiego w Indiach oraz psychokulturowymi czynnikami wpływającymi na zmiany w postrzeganiu rytuałów ofiarnych w okresie wedyjskim. Tytuł przygotowywanej rozprawy doktorskiej to: "Charakterystyka i funkcje wedyjskiego rytuału agnihotry na podstawie wybranych tekstów z grupy brahman".

Od 2015 r. regularnie prowadzi badania terenowe w Indiach poświęcone różnym formom religijności Subkontynentu Indyjskiego (święta szyickie, geografia sakralna Indii, przekaz tradycji wedyjskiej i inne).

Od 2019 r. zatrudniony w IKŚiO PAN, gdzie zajmuje się historią religii w Indiach (okresem wedyjskim i wczesnym buddyzmem).

Od 2019 r. współpracuje z Bhandarkar Oriental Research Institute w Pune (Indie).

Prowadzi działalność popularyzatorską, szkoleniową oraz dydaktyczną.

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!