Pracownicy naukowi i inżynieryjno-techniczni

Ogólne

Pracownik Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN od 2012 r.

Mahnaz new   

dyżury: poniedziałek, środa, godz. 9.00-15.00

jednostka: Zakład Cywilizacji Islamu  Centrum Badań Bliskowschodnich

pok. 313

tel. (22) 657 27 34

e-mail:

 

Specjalizacja i zainteresowania badawcze:

Jej badania dotyczą polityki Blikiego Wschodu skupiając się na rentier state - interakcjach klasy średniej jako podmiotu związanego z rozwojem demokratycznym w regionie.

 

Działalność naukowa:

Mahnaz Zahirinejad, absolwentka Studiów Międzynarodowych na Uniwersytecie Teherańskim. W latach 2006-2010 była studentką studiów doktoranckich na Uniwersytet Jawaharlala Nehru. Tytuł doktora otrzymała na podstawie dysertacji, pt. "Iran`s Energy Policy towards China and India: A Comparative Study". Od 2010 r. współpracuje z Teheran International Studies and Research Institute. W roku akademickim 2011/2012 przebywała na Uniwersytecie Warszawskim w ramach stażu podoktorskiego. W 2012 roku, jako profesor wizytujący, prowadziła na Uniwersytecie Jagiellońskim zajęcia na temat współczesnego Bliskiego Wschodu. Od listopada 2012 r. została zatrudniona jako pracownik naukowy w Instytucie Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN. W roku 2016 prowadził badania w Social Science Center Berlin (WZB).

Jest autorką lub współautorką czterech książek o Bliskim Wschodzie oraz opublikowała na ten temat wiele prac i artykulów.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!