Pracownicy naukowi i inżynieryjno-techniczni

Ogólne

Pracownik Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN od 2017 r.

 

Romania
      

dyżury: wtorek, środa, czwartek godz. 9.00-15.00

jednostka: Zakład Klasycznych Kultur Śródziemnomorskich

pok. 321

tel. (22) 657 27 83

e-mail:

 

 

Specjalizacja i zainteresowania badawcze:

Antyczna ekonomia ze szczególnym uwzględnieniem adriatyckich amfor i korków do amfor; antyczne szlaki handlowe i miasta portowe w okresie hellenistycznym i rzymskim; archeologia morska oraz podwodna.


 

Działalność naukowa:

Od 2012 roku doktorantka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich w Ośrodku Badań nad Antykiem Europy Południowo-Wschodniej UW. W ramach rozprawy doktorskiej zajmuje się ceramicznymi korkami do amfor z basenu Morza Adriatyckiego, prowadząc szczegółowe badania nad znaleziskami z Risan w Czarnogórze. Temat rozprawy doktorskiej nosi tytuł „Ceramiczne korki do amfor z basenu Morza Adriatyckiego z III w. p.n.e. – I w. n.e. Rola zamknięć naczyń zasobowych w kontekście rozwoju handlu, ze szczególnym uwzględnieniem zabytków z antycznego Rhizon”.

Od 2017 roku zatrudniona w IKŚiO PAN w ramach Ośrodka Badań nad Antycznym Nea Pafos, gdzie zajmuje się przygotowaniem dokumentacji dotyczącej znalezisk ceramiki do eksportu do bazy danych, a także znaleziskami z Nea Pafos amfor i korków produkowanych w regionie Adriatyku.

           Uczestniczyła w wielu misjach archeologicznych. Brała udział w polskich badaniach wykopaliskowych w Ptolemais, Libia (2009, 2010), na Krymie, Ukraina (Chersonez 2007, Bałakława 2009), misjach podwodnych w Ałuszcie, Krym, Ukraina (2007) oraz Risan, Czarnogóra (2006), a także w zagranicznych misjach lądowych w el Castellot de Bolvir, Katalonia, Hiszpania (2015) oraz podwodnych w Antalya–Alanya, Turcja (2011) i Fanagoria, Rosja (2011). Obecnie współpracuje z polsko-amerykańską misją The Berenike Project w Egipcie jako archeolog i specjalista od korków do amfor (2014-2020) oraz z polską misją w Saruq al-Hadid (Zjednoczone Emiraty Arabskie) jako archeolog i rejestrator zabytków (2017-2020).

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd