Pracownicy naukowi i inżynieryjno-techniczni

Ogólne

 

Pracownik Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN od 2016 r.

 

    fot. M. Osiadacz   

   dyżury: wtorek, środa godz. 9.00-15.00

   jednostka: Zakład Starożytnych Kultur Egiptu i Bliskiego Wschodu

   Pracownia Badań nad Egipską Nekropolą

    pok. 303

    tel. (22) 657 27 82

    e-mail: 

 


Specjalizacja i zainteresowania badawcze:

Archeologia Egiptu faraońskiego, szczególnie w okresie Nowego Państwa, literatura egipska, kryptografia, ideologia władzy królewskiej, wyprawy do krainy Punt.


Działalność naukowa:

W latach 2011–2012 uczestniczył w pracach Misji Thotmesa III w Deir el-Bahari, a od 2014 roku – w pracach Polsko-Egipskiej Misji Archeologiczno-Konserwatorskiej w Świątyni Hatszepsut w Deir el-Bahari, dokumentując przedstawienia ze Środkowego Portyku Południowego (zwanego też Portykiem Puntu).

Rozprawą doktorską pod tytułem: Les expéditions au pays de Pount sous la XVIIIe dynastie égyptienne : Essai de compréhension du rôle idéoloqique des missions « commerciales », realizowaną na podstawie umowy o wspólnej opiece naukowej między Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Université Paris-Sorbonne w Paryżu, pod kierunkiem dr hab. prof. UAM Rafała Kolińskiego oraz prof. Pierre’a Talleta, obronił w 2018 roku.

Do 2017 był współorganizatorem odbywającego się corocznie Sympozjum Młodych Egiptologów. Był również współredaktorem czasopisma Medżat – Studia Egiptologiczne (w latach 2013–2017). Od 2020 r. jest również koordynatorem Szkoły Doktorskiej Anthropos IPAN z ramienia IKŚiO PAN, prowadzącym seminarium z zakresu metodologii badań nad starożytnością.

W IKŚiO PAN był członkiem Ośrodka Badań nad Świątynią Egipską (w latach 2016–2021), a od 2022 pozostaje członkiem Pracowni Badań nad Egipską Nekropolą.

Our website is protected by DMC Firewall!