Cykl seminariów jubileuszowych

Zaproszenie 5.10.2016

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wykład pana Jacka Kozińskiego pod tytułem „Powrót idei: piramidy a słońce" który odbędzie się w ramach cyklu seminariów jubileuszowych Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN.

 

Wykład zostanie wygłoszony 5 października 2016 roku (środa), w Pałacu Staszica (sala 022), o godzinie 13:00.

 

Cykl seminariów jubileuszowych

Dwie wielkie rocznice obchodzone przez Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN, następcę Zakładu Archeologii Śródziemnomorskiej PAN utworzonego przez prof. Kazimierza Michałowskiego, są godną i usprawiedliwioną okazją dla wszelkich wspomnień. Relacje z przeszłości, również nieformalne i osobiste, chcemy włączyć w program tegorocznych seminariów. Chodzi nam nie tylko o przywołanie kolejnych etapów budowy polskiej szkoły archeologii śródziemnomorskiej związanych z otwieraniem nowych stanowisk archeologicznych, czemu służyły jubileuszowe uroczystości zorganizowane w Kairze przez PCMA, ale również o uczczenie historii przyjaźni i międzyinstytucjonalnej współpracy naszej archeologicznej rodziny.
Poprzez te seminaryjne wspomnienia, chcielibyśmy podziękować kolegom ze wszystkich współpracujących instytucji za wspólne lata kontynuowania dzieła prof. Kazimierza Michałowskiego z nadzieją, że potrafimy nadal wspólnie działać w realiach współczesnego świata.


Serdecznie zapraszamy!

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd