Pracownicy naukowi i inżynieryjno-techniczni

Ogólne

 Pracownik Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN od 2016 r.

 

dyżury: wtorek, środa, czwartek, piątek godz. 9.00-15.00

pok. 327

tel. (22) 657 27 91

e-mail:

 

Specjalizacja i zainteresowania badawcze:

Główne zainteresowania badawcze obejmują aspekty konserwacji, zabezpieczania i zarządzania stanowiskami archeologicznymi w Afryce Północnej w kontekście ochrony dziedzictwa kulturowego regionu.

 

Działalność naukowa:

Pracownik Instytutu Kultur i Śródziemnomorskich Orientalnych PAN.  Absolwentka archeologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (2012) ze specjalnością konserwacja zabytków archeologicznych. Doświadczenie z zakresu konserwacji i archeologii zdobywała w trakcie stypendiów międzynarodowych: na Uniwersytecie Śląskim w Opavie (2007 - 2008), w Muzeum Archeologicznym w Barcelonie (2010), w ośrodkach we Włoszech (2006 - 2008). Od 2016 związana z Instytutem Kultur śródziemnomorskich i Orientalnych PAN.
Współfundator i prezes Fundacji „Cultivate”, działającej przy instytucie i wspierającej jego działalność. Od sierpnia 2016 członkini projektu archeologicznego w nekropoli na gebel el-Asyout gharbi w Asjut prowadzonego przez w ramach wspólnego projektu przez Uniwersytet w Sohag (Egipt) oraz Uniwersytety w Mainz i w Berlinie (Niemcy). Wynikiem współpracy w ramach Projektu Asjut jest opracowanie zespołu ceramiki islamskiej, szkliwionej  pochodzącej z badań prowadzonych na nekropoli na gebel el-Asyut gharbi w latach 2004 – 2018. Analizowany materiał ceramiczny jest istotny dla rekonstrukcji dziejów jednego z ważniejszych stanowisk archeologicznych w rejonie Środkowego Egiptu.

Edukacja: 2016 – obecnie praca nad dysertacją doktorską o ceramice islamskiej, szkliwionej z nekropoli  na gebel el-Asyut gharbi w Instytucie Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN; 2005 – 2012 - Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Instytut Archeologii, archeologia ze specjalizacją w zakresie konserwacji zabytków archeologicznych; 2007-2008 - Uniwersytet Śląski w Opawie (Czechy), stypendium Erasmus w zakresie archeologii i konserwacji zabytków; 1998 – 2003 - Liceum Sztuk Plastycznych w Radomiu ze specjalizacją konserwacja detalu architektonicznego.

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd